Jakie zabiegi wykonujemy zimą i dlaczego?

Zima to dobry czas na zabiegi złuszczające, których ze względu na słońce nie można wykonywać latem. Złuszczanie kwasami, laserem lub mechaniczne np.mikrodermabrazja, daje rewelacyjne efekty, gdy borykasz się ze zmarszczkami, przebarwieniami czy rozszerzonymi porami. Jeśli po lecie pozostały nam pamiątki w postaci przebarwień, piegów lub plam i chcemy się ich pozbyć, to powinniśmy zrobić to właśnie teraz lub wczesną wiosną. Zaplanuj serię zabiegów, by wiosną cieszyć się gładką i jednolitą skórą. Ważne, by używać zaleconego przez kosmetologa wykonującego zabieg kremu regenerującego, a także bezwzględnie chronić skórę przed promieniowaniem UV. Zabiegów złuszczających nie wykonuj w czasie ostrej zimy i silnych mrozów.

Opisy zabiegów

#1 Kwasy

Jest kilka rodzajów peelingów chemicznych AHA i BHA. Odpowiedni dobiera kosmetolog podczas zabiegu mając na uwadze kondycje i potrzeby skóry. Kwasy mają na celu pobudzić skórę właściwą do produkcji między innymi kolagenu, ponad to złuszczają, wyrównują koloryt skóry, niwelują drobne zmarszczki i regulują prace gruczołów łojowych.

#2 Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji opierają się na wywołaniu efektu termicznego w tkance. Ciepło wytworzone w skórze powoduje skrócenie i zagęszczenie kolagenu lub jego częściową denaturację. Podgrzanie skóry skutkuje ponownym napięciem włókien kolagenowych oraz stymulacją fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny, dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawia odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

 

#3 DERMAPEN™

DERMAPEN™ stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

 

 

#4 PLASMA IQ

Plasma IQ jest generatorem plazmy. Pomiędzy końcówką urządzenia i skórą pacjenta, dzięki niewielkiemu łukowi oraz jonizacji gazów zawartych w powietrzu, tworzy się mikrowiązka plazmy, która w kontrolowany sposób pozwala na sublimację naskórka przy jednoczesnym obkurczaniu skóry w miejscu jej działania.

 

#5 INFUZJA TLENOWA

Infuzja tlenowa oparta jest na wtłaczaniu preparatów aktywnych do głębokich warstw skóry za pomocą czystego tlenu. Jest to rewolucyjna metoda odmładzania skóry, nawilżania na poziomie komórkowym oraz redukcji zmarszczek.

Zabieg infuzji tlenowej to synergiczne połączenie dwóch technologii: wprowadzania w skórę wysoce skoncentrowanych składników aktywnych w postaci serum za pomocą tlenu oraz terapii czystym tlenem odpowiednio stężonym i sprężonym.

Skoncentrowane składniki aktywne w postaci serum wtłaczane są za pomocą tlenu do głębokich warstw skóry, dzięki czemu pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu.

Zabieg jest bezinwazyjną, kosmetyczną i bezbolesną alternatywą dla BOTOXU. Spektakularne efekty osiągamy dzięki silnie skoncentrowanym składnikom aktywnym m.in kwas hialuronowy, wyciąg z jadu węża (pseudobotox), peptydy, antyoksydanty, witaminy i minerały oraz ekstrakty z alg.