Osocze bogatopłytkowe (PRP)

zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.

PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

W rezultacie nasza skóra odzyskuje:

młodość i witalność

gęstość i napięcie

poprawę faktury i kolorytu

regenerację i prawidłowe odżywienie

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów.Już po dwóch zabiegach widoczne jest znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.

Schemat terapii

Zabieg jest dość szybki i prosty,w pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Po jego zagęszczeniu oraz dodaniu specjalnego odczynnika uzyskuje się ok 4 ml osocza bogatopłytkowego

Ponieważ wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP charakteryzują się pochodzeniem autologicznym, ryzyko miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest wykluczone.

 

Osocze bogatopłytkowe jest jedną z najbardziej naturalnych terapii i posiada szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny jak i kosmetologii. Zawarte w nim czynniki wzrostu wspomagają namnażanie komórek macierzystych i pobudzają fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu.

Fibryna zaś stanowi podstawę procesów naprawczych. Po podaniu do tkanki powoli łączy się tworząc naturalną, trójwymiarową sieć. Zawieszone na włóknach fibryny płytki krwi powoli uwalniają czynniki wzrostu. Dzięki temu powolnemu uwalnianiu czynników wzrostu, uzyskujemy silniejsze efekty stymulujące i regenerację.

Połączenie tych dwóch materiałów (osocza + fibryny) powoduje zwiększenie siły działania obu czynników co zapewnia silniejsze i długotrwałe efekty terapii takich jak:

 

– regeneracja skóry

– poprawa kolorytu

– nawilżenia

– napięcia skóry

– redukcja zmarszczek

– leczenie łysienia

– rozstępy

– klienci z ryzykiem wystąpienia alergii

Zabieg jest autologiczny, naturalny i nie wywołuje reakcji niepożądanych.