mandelic mesopeel

Peeling medyczny o optymalnej penetracji, widoczne, kumulatywne efekty terapeutyczne. Przeznaczony dla skór normalnych i mieszanych, z objawami fotostarzenia, z niedoskonałościami i zaburzeniami pigmentacji.

 

kwas migdałowy

– działanie złuszczające, antybakteryjne i przeciwstarzeniowe

– posiada największą wśród AHA masę cząsteczkową, która gwarantuje łagodne i bezpieczne działanie oraz równomierną penetrację do skóry

– kwas migdałowy wykazuje działanie dwukierunkowe- z jednej strony reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo. Z drugiej strony wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry i zmiany trądzikowe.

– wpływa na produkcję kwasu hialuronowego w skórze, zapewnia ujędrnienie i długotrwałe

 

Mandelic peel otrzymywany jest z hydrolizy ekstraktu z gorzkich migdałów. Ma większą cząsteczkę niż kwas glikolowy, co kwalifikuje go do stosowania w terapiach dla wrażliwej skóry, nietolerującej AHA o niższej masie cząsteczkowej, które mogą penetrować głębiej w skórę i bardziej podrażniać. Jego struktura chemiczna zbliżona jest do antybiotyku o szerokim spektrum działania. Nie wykazuje właściwości foto uwrażliwiających, dlatego też zabiegi z użyciem kwasu migdałowego można wykonywać przez cały rok.

Wskazania

-profilaktyka anti – aging

-skóra tłusta i mieszana

-przebarwienia powierzchowne

-rozszerzone pory i drobne nierówności

-niejednolity koloryt

-łagodna postać trądziku różowatego i pospolitego

Efekty:

Rozświetlenie i wygładzenie skóry,stymulacja odbudowy komórkowej skóry oraz syntezy kolagenu,

redukcja powierzchownych przebarwień,zmniejszenie intensywności zmian trądzikowych (zarówno w schorzeniu trądziku różowatego jak i pospolitego)