Makijaż permanentny | PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

Procedura i przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

 

Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie lub korekta kształtu brwi, oprawy oczu lub ust poprzez podkreślenie naturalnej urody klienta, albo skorygowanie niedoskonałości.

Pigmenty zostają wprowadzone śródnaskórkowo za pomocą igły i efekt pigmentacji utrzymuje się przez okres około 1- 3 lat od zabiegu. Przez cały ten czas makijaż ulega stopniowemu rozjaśnieniu.

Na trwałość makijażu ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest układ odpornościowy klienta, wszelkie procesy wspomagające odnowę komórkową również mają duży wpływ na trwałość makijażu.

W trakcie zabiegu może dojść do podrażnień lub obrzęków skóry. Przy wykonywaniu zabiegów stosuje się sterylne, jednorazowe narzędzia (igły) zapewniając tym samym klientkom najwyższy stopień bezpieczeństwa i aseptyczności.

 

Podczas pierwszego spotkania osoba wykonująca makijaż permanentny konsultuje z   klientką jej oczekiwania a następnie na podstawie otrzymanych od klientki informacji, swojego doświadczenia oraz analizy kolorystycznej wykonuje wizualizacje makijażu. Klientka ma obowiązek wyrażenia swojej opinii i oczekiwań na temat sugerowanego przez osobę wykonującą makijaż wyglądu (kształtu, koloru) i w przypadku braku zastrzeżeń ma obowiązek wyrazić zgodę lub jej brak na wykonanie zabiegu.

W przypadku zgłoszenia zastrzeżeń w stosunku do zaprezentowanej wizualizacji, linergistka ma prawo wykonać ponownie wizualizację z uwzględnieniem otrzymanych uwag lub w razie sprzeczności z podstawowymi kanonami estetyki odmówić wykonania wizualizacji i zabiegu

Po wyrażeniu zgody przez klientkę na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego zgodnie z zaprezentowaną wizualizacją jest on wykonywany.

 

Wskazanie przed zabiegiem pigmentacji brwi

 

Od 14 do 30 dni przed zabiegiem nie wykonywać depilacji i henny w obrębie brwi, bowiem naturalny kolor i łuk brwiowy pozwoli dobrać najlepszy kolor i kształt do uzyskania najbardziej naturalnego efektu,

W przypadku skóry grubej, tłustej lub porowatej zalecane jest jej oczyszczenie w okolicach miejsca zabiegowego i dookoła za pomocą peelingu lub mikrodermabrazji z celu jej wyrównania i umożliwienia lepszego przyjmowanie pigmentu, zabieg ten należy wykonać co najmniej na 30 dni przed wykonaniem makijażu permanentnego.

Należy zadbać o odpowiednie nawilżenie w przypadku skóry suchej należy zadbać o odpowiednie nawilżenie.

 

Wskazania przed zabiegiem pigmentacji Ust

 

Przed wykonaniem zabiegu usta powinny być wypielęgnowane. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie.

Warto wykonać peeling – najpóźniej 30 dni przed zabiegiem. Tak przygotowanie usta będą lepiej przyjmować pigment i praca będzie bardziej precyzyjna.

Jeśli usta były poddane zabiegowi powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego należy odczekać 6 miesiące zanim wykona się makijaż permanentny.

Jeżeli klientka posiada tendencje do pojawiania się opryszczek ,zaleca się stosowanie leków doustnych przeciw opryszczce (tylko po konsultacji z lekarzem) przez kilka dni po wykonanym zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Ciążą i karmienie piersią

Cukrzyca (w niektórych przypadkach można wykonać zabieg po uzyskaniu zgody

lekarza)

zaawansowana choroba tarczycy ( przy metodzie microblading)

Problemy z krzepliwością krwi (hemofilia)

Choroby krwi

Choroba nowotworowa

Patologie neurologiczne

Alergie na środki znieczulające

Anemia, osłabienie organizmu

Epilepsja

Świeża opalenizna

Kuracja retinoidami

Stosowanie odżywek (np. do brwi, rzęs)

Świeżo przeprowadzone złuszczanie naskórka

Infekcja górnych dróg oddechowych

Choroby serca (zastawka serce, wszczepiona elektroda, rozrusznik, zawał itd.)

Zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby

Aktywna opryszczka

Skłonności do tworzenia się blizn i keloidów

Rany, wrzody, infekcje i zmiany skórne w miejscu zabiegowym

Stany podgorączkowe, gorączka, infekcje organizmu

Choroba nerek, wątroby

Choroba skóry ( łuszczyca)

Spożycie alkoholu, środków odurzających przed zabiegiem w okresie 24 godzin przed zabiegiem

Przyjmowanie sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych

Przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Przy metodzie microblading przeciwwskazaniem jest skóra: tłusta, gruba, porowata. Przy takiej skórze lepiej sprawdzi się metoda cienia

Zabiegi przeznaczone są wyłącznie dla osób zdrowych