Xylogic Proffessional

Xylogic to marka interwencyjna, zawierająca zarówno preparaty towarzyszące zabiegom medycyny estetycznej (do użytku przez profesjonalistów) jaki i preparaty podtrzymujące efekty terapii profesjonalnej – preparaty do pielęgnacji domowej.

To wyjątkowo skuteczne preparaty do pielęgnacji twarzy i ciała stworzone w odpowiedzi na najczęściej występujące problemy skóry związane z upływem czasu – zmarszczki, pękające naczynka oraz przebarwienia.Bezpieczeństwo i skuteczność składników aktywnych zawartych w preparatach zostały potwierdzone badaniami klinicznymi i naukowymi. Dzięki temu preparaty Xylogic są rekomendowane przez lekarzy.

Linię Xylogic stworzono przy użyciu najnowocześniejszych technologii, a w procesie produkcji wykorzystano innowacyjne receptury zawierające optymalną ilość składników aktywnych.

Xylogic to nie tylko codzienna pielęgnacja, ale również doskonałe uzupełnienie i podtrzymanie efektów zabiegów medycyny estetycznej. Xylogic koncentruje się na głównych problemach związanych ze starzeniem się skóry:

  • popękane naczynka
  • przebarwienia skóry
  • zmarszczki, utrata jędrności i blasku

Retix.C -Intensywna terapia Anti-aging z kompleksem ActiCell.

Xylogic Retix C to intensywna kuracja odmładzająca i nawilżająca skórę z zastosowaniem preparatu Retix.C wykorzystuje witaminę C, retinol oraz kompleks antyoksydantów. Witamina C zawarta w ampułce razem z kompleksem antyoksydantów działa rozjaśniająco i dodatkowo uszczelnia oraz wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, ale także bierze udział w syntezie kolagenu.

Kolagen jest składnikiem skóry właściwej, który odpowiada za nawilżenie, gęstość skóry i jej jędrność. Dodatkowo witamina C jest antyoksydantem, czyli neutralizuje działanie wolnych rodników. Natomiast retinol, czyli czyta forma witaminy A, działa mocno nawilżająco, zmniejsza utratę wody z naskórka i wzmacnia jego naturalna barierę ochroną oraz zabezpiecza przed fotouszkodzeniami.

Efekty

Zabieg intensywnie regeneruje i sprzyja głębokiemu nawilżeniu skóry oraz powoduje jej rozjaśnienie. Reguluje również proces rogowacenia skóry i naskórka, chroni przez czynnikami zewnętrznymi oraz przed utratą jędrności, zwiększa jej gęstość i sprężystość.

Kuracja odmładzająca Retix.C odpręża i wycisza. To idealne rozwiązanie dla osób z przebarwieniami skóry, ponieważ nie tylko regeneruje skórę, ale również ją rozjaśnia.

Skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta a zmarszczki mniej widoczne.
Przez cały okres kuracji i przynajmniej miesiąc od jej zakończenia należy stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF 50+)