NICI LIFTINGUJĄCE PDO

Medycyna estetyczna stale poszukuje najskuteczniejszych rozwiązań, które pomogą przywrócić młodość czy zatrzymać procesy upływającego czasu. Spektakularne efekty, szybki, bezinwazyjny i bezpieczny zabieg? Niezaprzeczalnie nici PDO są rozwiązaniem, które spełnia te wszystkie warunki.

System nici PDO powstał w Korei, kiedy odkryto, iż nici połączone z akupunkturą wzmacniają mięśnie i ścięgna.

Nici PDO – należą do syntetycznych nici wchłanialnych zbudowanych z polidioksanonu – substancji wykorzystywanej od wielu lat do produkcji wchłanialnych szwów chirurgicznych. Materiał dotychczas wykorzystywany był we wszystkich dziedzinach chirurgii, ginekologii, okulisytce, urologii. Od około roku metoda PDO dostępna jest w Polsce i świetnie uzupełnia spektrum zabiegów medycyny estetycznej.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Zabieg polega na wprowadzeniu igły we wcześniej oznaczone miejsce, a następnie bardzo delikatnym i ostrożnym jej wycofaniu, dzięki czemu nici umieszczone na igle pozostają w tkance.

Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast. Niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 8 miesięcy).W zależności od kondycji skóry, efekt estetyczny zauważalny do 24 miesięcy.

EFEKTY ZABIEGU

W przypadku zastosowania nici w różnych okolicach twarzy można uzyskać bardzo naturalny efekt estetyczny, nie zmieniając rysów twarzy. Możemy dzięki zabiegowi zmniejszyć zmarszczki palacza i czoła, unieść kąciki ust, poprawić opadający owal twarzy oraz ujędrnić skórę szyi i dekoltu. Niezaprzeczalnym atutem jest możliwość zastosowania praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale choćby do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

TWARZ:

*poziome i pionowe zmarszczki czoła,

*lifting czoła,

*opadające brwi,

*bruzdy nosowo-wargowe,

*fałd podbródkowy,

*opadające policzki i obszar pod żuchwą,

*zmarszczki na policzkach- pomarszczone policzki.

CIAŁO:

*zmarszczki skóry na szyi i dekolcie,

*ujędrnianie i kształtowanie piersi,

*zwiotczałe tkanki na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach,